دانستنی ها

آب سبزیجات و نقشی که در سلامت و تندرستی انسان ایفا می کنند

سبزیجات بخش قابل توجهی از مواد مصرفی روزانه انسان ها را تشکیل می دهند. با ترکیب آب انواع سبزیجات و ریشه های گیاهان، نوشیدنی های خوش طعمی به دست می آید که ضمن رفع کسالت ها، سلامت و تندرستی به همراه دارند.

با توجه به تنوع گوناگون سبزیجات در فصل های گوناگون، می توان با استفاده صحیح از آنها، انواع املاح و ویتامین های مورد نیاز بدن را تأمین نمود.

آب سبزیجات مفید برای اختلالات کبد و کیسه صفرا

به طور کلی آب سبزیجات و میوه های زیر برای اختلالات کبد و کیسه صفرا مفید هستند. آب سیب، کرفس، هویج، اسفناج، کاهو، چغندر، جعفری، شلغم، خیار، کدو سبز، کلم پیچ، کلم بروکلی، گل کلم، جوانه آلفا آلفا با بذر یونجه، آب لیمو ترش تازه، سیر به مقدار کم و فلفل دلمه ای.

آنگونه که در کتاب ارمغان تندرستی نوشته جمشید خدادادی آمده است، ترکیب این سبزیجات و میوه ها متنوع است. بعنوان مثال، سیب با کرفس؛ هویج با کرفس، سیب با چغندر، و جعفری؛ هویج با خیار و چغندر؛ هویج با سیب؛ هویج با کلم بروکلی و سیب؛ و هویج با جوانه آلفا آلفا و کاهو از جمله ترکیباتی هستند که مصرف روزانه یک تا دو لیوان از آب آنها برای اختلالات کبد و کیسه صفرا مفید دانسته شده اند.

مفید برای کم اشتهایی

سیب با کرفس؛ هویج با سیب؛ هویج با کلم بروکلی و سیب؛ هویج با سیب و جعفری؛ هویج با سیب، جعفری و زنجیل؛ هویج با گلم کلم، سیب و جعفری؛ و گوجه فرنگی با خیار، کرفس، آب لیمو تازه ترش، و سیر ترکیباتی هستند که مصرف روزانه یک تا دو لیوان از آب آنها می توانند برای رفع کم اشتهایی مؤثر باشند.

مفید برای نقرس

هویج با فلفل دلمه ای؛ هویج با چغندر؛ هویج با کلم؛ هویج با چغندر و جعفری؛ و سیب با کرفس از جمله سبزیجات و میوه هایی هستند که ترکیب آب آنها با یکدیگر می تواند برای بهبود نقرس کمک کننده باشند.

روزانه 2 تا سه لیوان از آب این سبزیجات و میوه ها برای بهبود نقرس توصیه شده است.

مواد لازم، طرز تهیه، میزان مصرف، و نوع ترکیب آب سبزیجات مختلف برای رفع مشکلات سلامت بر اساس منبع ذکر شده را از طریق لینک های زیر بخوانید.

آب سبزیجات مفید برای عفونت های بدن

آب سبزیجات مفید برای کاهش تب

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن