هِلث تِک

آشنایی با هِلث تِک

سلامت نامه – هِلث تِک یا فناوری سلامت در تعریفی که سازمان بهداشت جهانی ارائه نموده، عبارت از: بکارگیری مهارتها و دانش سازمان یافته در قالب تجهیزات، داروها، واکسن ها، فرایندهای و سیستم هایی که برای حل یک مشکل سلامت و بهبود کیفیت زندگی ها توسعه یافته است.

هِلث تِک شامل داروسازی، تجهیزات، و سیستم های سازمانی است که در صنایع مراقبت سلامت و همچنین سیستم های اطلاعاتی وابسته به کامپیوتر استفاده می شود.

به طور کلی این فناوریها شامل وسایل پزشکی استاندار شده، و همچنین ابزار اجتماعی طراحی شده و سنتی و روشهای درمان یا مراقبت از بیماران است.

انواع فناوریهای پزشکی به وسایل قابل حمل کوچک از قبیل گوشی های هوشمند تلفن همراه، صفحات لمسی، تبلت ها، لپتاپ ها، جوهرهای دیجیتال، و تشخیص دهنده های صدا و چهره تبدیل شده اند.

با پیشرفت فناوریهای تصویری، شامل استفادۀ سریعتر یا داده های بیشتر، تصاویر با وضوح بالا، و نرم افزارهای خودکار تخصصی، و ظرفیت های فناوری تصویر پزشکی توسعه یافته و دستیابی به نتایج بهتر فراهم شده است.

با توجه به تکامل نرم افزاری و سخت افزاری تصاویر، این بدان معناست که بیماران تسهیلات بیشتری کسب کرده اند و از نظر زمان و مباحث مالی نیز صرفه جویی قابل توجهی کسب می کنند.

هِلث تِک در سالهای اخیر با پیشرفت های زیادی همراه بوده و این پیشرفت ها تغییر و تحولات گسترده ای در حوزه پزشکی، درمان، و خودمراقبتی ایجاد کرده است.  

نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن