افزایش آگاهی

آگاهی شما از ویروس کرونا به چه میزان است / آگاهی خود را بسنجید

آگاهی شما از ویروس کرونا می تواند عامل مهمی در پیشگیری از ابتلا به این ویروس باشد. به همین دلیل مقامات بهداشتی کشور تأکید زیادی بر آموزش دارند.

آگاهی خود را بسنجید

برای دستیابی به پرسشنامه سنجش آگاهی از ویروس کرونا این کد را با موبایل خود اسکن نمایید

به گزارش سلامت نامه به نقل از وبدا، اضطراب می تواند روی سیتسم ایمنی تأثیر منفی داشته و بدن را در برابر بیماریها تضعیف کند.

این روزها که بیماری کرونا در کشور شیوع یافته و بسیاری از افراد اضطراب ابتلا به این ویروس را دارند، اضطراب واکنش طبیعی به شرایط سخت و تهدید آمیز است، اما اگر این تهدید شدید و طولانی باشد، زندگی را مختل کند.

از اینرو به نظر می رسد که افزایش آگاهی از ویروس کرونا بتواند افراد را در مقابل خبرهای جعلی، نادرست، و اخباری که هدفمندانه قصد ایجاد ناامیدی در جامعه دارند، مصون سازد.

سنجش آگاهی از ویروس کرونا

بدین منظور، تارنمای سلامت نامه با ایجاد پرسشنامه “سنجش آگاهی از ویروس کرونا” در تلاش است تا افراد را نسبت به میزان آگاهی آنها از این ویروس مطلع سازد.

مطلع بودن از میزان آگاهی می تواند باعث شود فرد به دنبال کسب اطلاعات صحیح از منابع موثق باشد و از این طریق بتواند در امر پیشگیری موفق تر عمل نماید.

در کنار اقداماتی همچون تأکید بر شستشوی مداوم دست ها، پرهیز از رفت و آمدهای غیرضروری، و استفاده از ماسک و مواد ضدعفونی کنند، به نظر می رسد که پرهیز از مواجهه با اخبار و اطلاعات نادرست، و مواجهه با اخبار منفی و انتشار آن برای دیگران نیز بتواند با از نظر روانی، سلامت فرد را تأمین کند.

آنگونه که سایت وبدا به نقل از دکتر احمد حاجبی مدیرکل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت نوشت: مردم باید آگاه باشند که این بیماری، اولین و آخرین بیماری واگیردار و همه ‌گیر نبوده و کشنده‌ ترین بیماری نیز محسوب نمی شود.

به گفته وی، شاید جالب باشد که بدانید از هر صد نفری که به این بیماری مبتلا می‌ شوند، دو نفر ممکن است که جانشان را از دست بدهند. در ضمن، بعضی از بیماری‌ ها که چندان جدی گرفته نمی‌ شود، مرگ ‌و میر بالایی دارند. برای مثال، سالانه بیش از یک میلیون نفر در جهان به علت ابتلا به سل جان خود را از دست می ‌دهند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن