رسانه و سلامت

آیا می توانیم در مورد داده های سلامت خود به گوگل اعتماد کنیم؟

گوگل نیاز دارد تا بیماران را قانع سازد تا برخی از شخصی ترین اطلاعات خود را به این شرکت ارائه نمایند.

به گزارش سلامت نامه به نقل از تارنمای “فایننشیال تایمز”، گوگل (Google) امیدوار است که یک روز بتواند زندگی انسان ها را نجات دهد. در حالی که این شرکت تمرکز بیشتری بر مراقبت سلامت انجام داده است، قصد دارد با اطلاعات نادرست پزشکی که در نتایج جستجوها پیدا می شوند، مقابله نماید.

این شرکت همچنین قصد دارد ابزاری را ایجاد کند که توسط هزاران پزشک مورد استفاده قرار گیرد، و صحت تشخیص با فناوریهایی همچون دید کامپیوتری برای خواندن اشعه ایکس را توسعه دهد.

اینها تنها اهداف سال جاری گوگل را تشکیل می دهند. این شرکت مأموریت کلان تر خود را در حوزۀ سلامت که در کنفرانسی در سان فرانسیسکو در اوایل ماه جاری بیان کرد.

گوگل که تاکنون به طور تقریبی همه صنایع را با تحولاتی مواجه ساخته است، به عنوان یکی از بزرگترین شرکت های فناوری جهان قصد ورود به نظام های مراقبت سلامت را دارد. صنعتی که گفته می شود ارزش مالی آن در سراسر جهان 8.7 هزار میلیارد دلار است.

ورود به حوزه سلامت تنها محدود به شرکت گوگل نیست

در حالی که این شرکت ها در تلاش برای دستیابی به موتورهای رشد جدید هستند، گوگل، آمازون، و اَپِل مطمئن هستند که می توانند در بخش مراقبت سلامت نیز به درآمدزایی دست یابند.

ورود به حوزه سلامت تنها محدود به شرکت گوگل نیست. آمازون یک داروخانه آنلاین را خریداری کرده و و با سرمایه گذاری مشترک با چند شرکت دیگر، قصد دارد نوع جدیدی از بیمه سلامت برای یک میلیون کارمند خود ایجاد نماید.

اَپِل با استفاده از ساعت َApple Watch در تلاش برای توسعه تناسب اندام و سلامت قلب و عروق است. مایکروسافت خدمات ابری Cloud Services خود را به شرکت های دارویی و بیمارستان ها می فروشد و در عین حال فیسبوک نیز در حال معرفی ابزارهایی برای کاربران است تا آزمایش های غربالگری را مدیریت کنند.

منبع و متن کامل خبر

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن