هِلث تِک

استقرار پروژه‌های الکترونیک هزینه‌های سلامت را کاهش می‌دهد

سلامت نامه – مدیرعامل اسبق سازمان بیمه سلامت گفت: حرکت به سمت استقرار پروژه‌های الکترونیک باعث کاهش هزینه‌ها، کنترل عملکرد طرف قرارداد، افزایش کیفیت خدمات سلامت و کاهش هزینه‌های سازمان بیمه سلامت می‌شود.

به گزارش سازمان بیمه سلامت،  صادق رجایی روز سه شنبه درباره عملکرد سازمان بیمه سلامت در حال حاضر افزود: تغییرات زیادی در سازمان بیمه سلامت نسبت به گذشته انجام شده است. صدور دفترچه‌های بیمه سلامت تا حدودی مکانیزه شده، اما هنوز مشاهده می‌شود که تعداد بیمه شدگان بیشتر از جمعیت است. زیرا از تکنیک‌های جدید به درستی استفاده نشده است. با استفاده از سیستم‌های مکانیزه می‌توان این مشکلات را کاهش داد.

تجمیع بیمه ها موانع قانونی دارد

وی درباره اهمیت تجمیع بیمه‌های درمانی بیان کرد: تجمیع بیمه‌های درمانی یک بحث طولانی است که موانعی در سر راه خود دارد و برخی از این موانع قانونی محسوب می‌شود. به طور مثال نمی‌توان بیمه نیروهای مسلح را به علت موارد امنیتی با سایر بیمه‌ها تجمیع کرد.

سلامت نامه
سلامت نامه

رجایی اظهار داشت: از طرفی منابع سازمان‌های بیمه گر نیز با یکدیگر متفاوت است. در نتیجه بهتر است از لحاظ فیزیکی به تجمیع بیمه‌ها فکر نکنیم و فقط از نظر قوانین و مقررات به سمت تجمیع بیمه‌ها حرکت کنیم.

وی تصریح کرد که سال‌هاست که بحث تجمیع بیمه‌ها مطرح است، اما اگر به سمت یکی کردن قانون گذاری‌ها حرکت نکنیم، این موضوع به نتیجه‌ای نمی‌رسد.

سلامت الکترونیک از جمله پروژه هایی است که کشورهای مختلف در حوزه سلامت قصد دارند با توسعه آن به کارآمدی نظام سلامت خود بیافرایند. هر چند در این مسیر، موانع قانونی و اجرایی وجود دارد، اما به نظر می رسد، تحقق آن به بهبود سلامت جامعه کمک می کند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن