خارجی

تحقیقات سلامت چگونه جمعیت سالمند چین را مورد حمایت قرار می دهد

تحقیقات سلامت در چین در تلاش برای پاسخگویی به تقاضای روانی مطرح شده توسط جمعیت در حال افزایش سالمندان در این کشور هستند که نرخ پایین تولد نیز وضعیت را بحرانی تر کرده است.

به گزراش سلامت نامه به نقل از تارنمای “نیچر“، جمعیت چین به سمت سالمندی پیش می رود. کاهش نرخ تولد در فاصله سال های 1980 تا 2015 در نتیجه سیاست تک فرزندی در این کشور، به همراه افزایش طول عمر افراد، جمعیت 65 سال به بالا را در این کشور را بین سال های 2006 تا 2050 سه برابر می کند. این رقم معادل با یک چهارم جمعیت چین است.

پیامدهای چنین تغییرات شگرفی در ساختار جمعیت بسیار اهمیت دارد. یک پنجم جمعیت این کشور در حال حاضر با اختلالات عصبی یا روانپزشکی مواجه هستند. از سوی دیگر جمعیت مبتلا به بیماریهای مرتبط با سن بالا از قبیل آلزایمر، پارکینسون و سرطان کبد نیز در این کشور افزایش خواهد یافت.

تا سال 2030، شمار شهروندانی که حداقل به یک اختلال مزمن مبتلا هستند در مقایسه با زمان فعلی سه برابر افزایش می یابد.

آمارهای ارائه شده در چین نشان می دهد که در سال 1997 تنها 6 درصد از جمعیت این کشور بالای 65 سال سن داشته اند، در حالی این رقم در سال 2007 به هشت درصد و در سال 2017 نیز به 10 درصد افزایش یافته است.

افزایش توجه مقامات چنین به تحقیقات سلامت سالمندان

دولت چین از سال 2015 با تلاش هایی که محققان انجام دادند توجه خاصی به تحقیقات این حوزه مبذول داشت و بودجه های قابل توجهی را به تحقیقات سلامت مرتبط با سالمندان اختصاص داد.

توجه مقامات این کشور به تحقیقات سلامت سالمندی باعث شد که در یک دهه منتهی به سال 2018 تحقیقات منتشر شده مرتبط با سالمندی سه برابر افزایش یابد.

این  تحقیقات که با هدف آمادگی این کشور با مسئله سالمندی از یک سو و بهبود شرایط سالمندان از سوی دیگر در حال انجام است، به حوزه های از قبیل هوش مصنوعی، زیست-انفورماتیک، مهندسی، شیمی، و زیست پزشکی توجه ویژه ای دارد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن