سلامت و زیبایی

جراحی زیبایی بینی و ردپای افراد غیر پزشک در آن / توصیه هایی به مردم

جراحی زیبایی بینی اکنون محل کسب افراد غیرپزشک و غیر متخصص شده است که بدون تخصص وارد این حوزه شده اند، از اینرو به مردم توصیه هایی می شود که نیازمند توجه جدی هستند.

به گزارش سلامت به نقل از خبرگزاری مهر، رئیس هفتمین کنگره بین المللی انجمن راینولوژی ایران، نسبت به تبعات ورود افراد غیر متخصص و غیر پزشک به جراحی زیبایی بینی هشدار داد.

امیر آرمین سازگار، در حاشیه برگزاری هفتمین کنگره بین المللی انجمن راینولوژی ایران در مرکز همایش های رازی تهران، گفت: هدف ما از برگزاری این کنگره، به روز شدن معلومات و اطلاعات همکاران در زیر شاخه راینولوژی است.

وی افزود: مباحثی همچون جراحی پلاستیک صورت، اختلالات خواب که زیر شاخه گوش و حلق و بینی است و سایر رشته های زیر شاخه راینولوژی، در این کنگره سه روزه، مورد بحث قرار می گیرد.

استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران، از جراحی راینو پلاستی به عنوان یک قسمت کوچک از جراحی های صورت و بینی و سینوس نام برد و گفت: یاد دادن صحیح این قبیل جراحی ها، از ایجاد عوارض و مشکلات جراحی جلوگیری می کند.

سازگار با عنوان این مطلب که انجمن راینولوژی وظیفه جلوگیری از ورود جراحان سایر رشته ها به این حوزه را ندارد، افزود: ما در این کنگره و انجمن، فقط پذیرای کسانی هستیم که تخصص این رشته را دارند و این وظیفه مراجع ذی صلاح است که با چنین مداخلات بین رشته ای برخورد کنند.

جراحی زیبایی بینی و انگیزه های مالی غیرمتخصصان

فلوشیپ جراحی پلاستیک صورت، با اظهار تاسف از ورود افراد غیر متخصص در رشته های غیر مرتبط، گفت: متاسفانه شاهد هستیم افرادی که جراح نیستند و بدتر از آن، پزشک نیستند، به دلیل مسائل مالی، وارد این حرفه شده و مشکلات و معضلاتی را برای مردم به وجود بیاورند.

رئیس هفتمین کنگره بین المللی انجمن راینولوژی ایران، افزود: ورود افراد غیر متخصص به رشته جراحی زیبایی بینی، باعث شده برخی متقاضیان به خاطر هزینه کمتر، سراغ این افراد بروند که دچار عارضه بشوند و زندگی آنها را بر باد بدهد.

سازگار با تاکید بر اینکه زیبایی کمتر از عملکرد نیست، تصریح کرد: در مورد بینی، این موضوع از اهمیت زیادی برخوردار است. چون علاوه بر عملکرد بویایی و تنفسی، زیبایی صورت هم مهم است که بینی در این زیبایی سهم زیادی دارد. لذا، به زیبایی نباید کم اهمیت داد. 

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن