داخلی

ذرت های آلوده؛ اظهار نظرهای مختلف و راهی که در رسانه های اجتماعی دنبال می شود

ذرت های آلوده که خبر آن با اظهار نظرات مختلفی از سوی برخی مقامات همراه است، در فضای مجازی به سرعت دست به دست می چرخد و برخی نیز آن را باور می کنند، اما  عدم همسویی ادعاهای مطرح شده در رسانه های سنتی از جمله تلویزیون، روزنامه ها و خبرگزاری ها باعث سردرگمی بیشتر پیرامون این موضوع شده است.

خبرگزاری برنا امروز امروز در خبری به نقل از داود محمدی رئیس کمیسیون اصل 90 ضمن بیان اینکه یک دانه ذرت آلوده هم وارد کشور نشده است، تأکید کرد: مردم خیالشان راحت باشد که یک دانه ذرت آلوده به داخل کشور وارد نشده است و تمامی آنها در گمرکات است.

روز 11 آبان نیز امیر خجسته نائب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس در برنامه “سلام صبح بخیر” از شبکه سوم نیز در سخنانی بیان کرد: مستقیماً رفتیم در انباری که ذرت آلوده در آنجا بود، اول شاید دوستان میل نداشتند که ما ورود پیدا کنیم. داشتند پنهان می کردند، این انبار را از نزدیک بازدید کردیم.

آلودگی 140 هزار تن ذرت

خجسته در ادامه افزود: 500 تن ذرت بوده که 350 هزار تن آن وارد شده بود، 140 هزار تن آن طبق آزمایشاتی که انجام شده بود، که معاونت محترم رئیس جمهور و رئیس استاندارد کشور سرکار خانم پیروزبخت که در کمیسیون گزارش مفصل دادند، دو هزار بار آزمایش شدند که آلودگی محرز بود.  

وی با تأکید بر اینکه این ذرت ها آلوده به سم آفلاتوکسین‌ بودند و قارچ آن بسیار خطرناک است، در خصوص 350 هزار تن وارد شده به کشور گفت: طبق گزارشی که اداره استاندارد و بهداشت داده اند، آنها مشکلی نداشته اند.   

بحث واردات ذرت های آلوده به کشور پیش از این نیز در سال 1396 یکبار دیگر مطرح شده بود که با رسانه ای شدن آن پس از گذشت یکسال و نیم سئوالات زیادی پیرامون در اذهان عمومی ایجاد کرده است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن