رسانه و سلامت

رشته روزنامه نگاری سلامت و توجه کشورها به نقش آن در مقابله با تهدیدهای سلامت

رشته روزنامه نگاری سلامت از جمله رشته هایی است که فارغ التصحیلان و یا متخصصان آن می توانند، در جهت بهبود وضعیت سلامت جامعه نقشی مهمی ایفا نمایند. از اینرو، برخی از کشورهای توسعه یافته با درک اهمیت این رشته، حمایت های مالی از علاقمندان به گذراندن دورهای کوتاه مدت و بلند مدت به عمل می آورند.

به عنوان مثال، آنگونه که در تارنمای “ساینس 2” آمده است، “بایر” که یک بنیاد ملی مطبوعات در آمریکا است، هزینه کامل یک دوره چهار روزه کارگاه روزنامه نگاری سلامت که در از 26 تا 29 ژوئن در فلوریدار برگزار می شود را متقبل شده است.

برای مؤثر بودن این دوره آموزشی کوتاه مدت، مسئله سلامتی که مورد توجه برگزارکنندگان قرار گرفته است، بیماریهای قلبی عروقی است که عامل اصلی مرگ و میر در آمریکا محسوب می شود.

بر اساس برخی از آمار 25 درصد از مرگ و میرها در آمریکا به بیماریهای قلبی عروقی نسبت داده می شود.

هند دانشجوی کارشناسی ارشد رشته روزنامه نگاری سلامت پذیرش می کند

هزینه شرکت در این دوره همچنین بلیط هواپیما، حمل و نقل زمینی، هتل و غذا از جمله مواردیست که اعطای آن به متقاضیان آمریکایی می تواند باعث ایجاد انگیزه در آنها به منظور شرکت در این دوره شوند.

اهمیت روزنامه نگاری سلامت و نقش آن در توسعه سلامت جامعه محدود به کشورهای پیشرفته نیست و کشورهای کمتر توسعه یافته تر نیز در تلاش برای پرورش نیروهای متخصص در حوزه روزنامه نگاری سلامت هست.

از جمله این کشورها می توان به هند اشاره کرد که در تلاش است از سال تحصیلی 21-2020 در دوره کارشناسی ارشد دانشجوی روزنامه نگاری سلامت جذب کند.

آنگونه که در تارنمای “کریرز 360” آمده است، یک عضو هیأت علمی مؤسسه ارتباطات اجتماعی هند (IIMC) بیان کرد: بخش سلامت رشد قابل توجهی داشته است و تقاضاهایی برای توسعه ارتباطات مردم در این بخش وجود دارد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن