خارجی

سلامت و پزشکی: آنچه در سال 2019 آموختیم / از درمان تا ظهور بیماریها

سلامت و پزشکی و آنچه که در سال 2019 آموخته شده، عنوان مقاله ای است که با توجه به پایان یافتن سال جاری میلادی در روزنامه نیویورک تایمز منتشر شده است.

به گزارش سلامت نامه به نقل از نیویورک تایمز، اگرچه نمی توان مهمترین و شاخص ترین موفقیت های سلامت و پزشکی را در سال جاری به طور مشخص بیان کرد، اما به طور کلی می توان برخی از رویدادهای فراموش نشدنی را در این حوزه مورد بررسی قرار داد.

سلامت و پزشکی: شیوع بیماریهای مرتبط با سیگار الکترونیک

در سه ماهه پایان سال جاری میلادی، دو هزار و 506 آسیب ریوی و 54 مرگ مرتبط با استفاده از سیگار الکترونیکی گزارش شده است. اغلب این افراد دوره نوجوانی خود را پشت می گذاشتند و یا در دهه سوم زندگی خود قرار داشتند.

مقصر اصلی این رویدادها را می توان روغن ویتامین E دانست که در بسیاری از ایالت ها و یا شهرهای آمریکا استفاده از این طمع دهنده در سیگارهای الکترونیک به عنوان یک جرم، ممنوع اعلام شده است.

 سیگار برقی یا سیگار الکترونیکی وسیله‌ای است الکترونیکی که استعمال دخانیات را شبیه‌سازی می‌کند. به سیگار الکترونیکی “وِیپ” نیز گفته می شود.

مبارزه قانونی علیه تریاک آسان تر نشده است

در حالی که شمار پرونده های شکایت علیه مواد افیونی در سال جاری به حدود سه هزار مورد در آمریکا رسیده، اما موفقیت هایی هم در محکوم کردن شرکت هایی که از این مواد در محصولات خود استفاده می کنند، به ثبت رسیده است.

اوکلاهاما به عنوان نخستین ایالتی که در آن محاکمه ای برگزار شد، توانست در مقابل شرکت جانسون و جانسون به یپروزی دست یابد و این شرکت با جریمه 465 میلیون دلاری محکوم شد.

سلامت و پزشکی: احتمال درمان اچ.آی.وی در موارد خاصی وجود دارد

تقریباً پس از 12 سال که یک مورد ابتلا به اچ.آی.وی درمان شده بود، محققان مدعی شده اند که دومین فرد نیز پیش از این درمان شده بود. این ادعای محققان تأیید می کند که احتمال درمان اچ.آی.وی وجود دارد.

برغم برخی تلاش های برای درمان اچ.آی.وی، از سوی دیگر اقدامات پیشگیرانه نیز با چالش های جدی مواجه است. به گونه ای که بر اساس گزارش مرکز پیشگیری و کنترل بیماریها، یک نفر از هر سه مردی که در معرض خطر ابتلا به اچ.آی.وی قرار دارد، از داروهای پیشگیری استفاده می کنند.

از دلایل عدم تمایل مردان به اقدامات پیشگیرانه، می توان به زیاد بودن هزینه ها اشاره کرد.

چالش های هزینه های دانشکده های پزشکی برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در این رشته ها را دارند، ابهام در آینده نظام مراقبت سلامت اوباما، تأثیرات فضای کار بر مغز انسان، نبود قانون های مشخص در خصوص اهدای اسپرم، کمک های جدید به زندگی زنانی که از ختنه هراس دارند، کشف درمان جدید برای بیماری سل، کمک قارچ های بدن به سلامت انسان، و احتمال بازگشت سرخک، و نقش نیروهای صنعتی تولید کننده قدرتمند در سیاست غذای جهانی از جمله رویدادهایی بودند که در سال 2019 فراموش نخواهند شد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن