دانستنی ها

شیر الاغ یک شیر آنتی باکتریال / یک لیتر شیر الاغ 24 یورو

برنامه میدون از شبکه سوم امشب (17 آبان ماه) میزبان کارآفرینی از استان فارس بود که توانست با معرفی محصولات الاغ از جمله شیر الاغ، صابون الاغ و غیره به عنوان نفر نخست برنامه امشب میدان معرفی شود و مسیر توسعه و کسب و کار خود را هموار سازد.

جواد بذرافکن کارآفرین جوان ایرانی در این مسابقه گفت سه سال پیش هنگامی که به نمایندگی از همه کسانی که در عرصه پرورش الاغ فعالیت دارند، قصد داشتم این شغل را به صورت حرفه ای به کل ایران معرفی کنم، همه خندیدند، اما من می دانستم که چه هدفی دارم.

به گفته وی، اگر بچه ای به آلرژی یا بیماری آسم مبتلا باشد و پزشک طب سنتی، شیر الاغ را برای او تجویز کند، در تهران باید مبلغی بیش از 100 هزار تومان هزینه کند.

صابون شیر الاغ تولید داخلی و قابل رقابت با محصولات خارجی

بذر افکن افزود: فراورده های شیر الاغ در دنیا از گرانترین فراورده ها محسوب می شوند. برای خرید یک صابون کوچک در کشورهای همسایه باید 80 هزار تومان هزینه کرد ولی ما این هزینه را با ترکیبات و خواص بهتر نصف کردیم.

به گفته وی حتی از فضولات الاغ هم می توان داروهایی را تهیه کرد. با ساخت داروی تحقیقاتی در دانشگاه شهید بهشتی توسط محققان این دانشگاه، می توان از فضولات دور ریز الاغ درآمد کسب کرد.

این کارآفرین در ادامه خاطرنشان کرد که اگر این کار با توسعه و تحقیقات همراه باشد، می توان اشتغالزایی خوبی را به ویژه در مناطق محروم با یک شغل کم ریسک و بهره وری بالا داشته باشیم.

وی با تـأکید بر خواص درمانی فراورده های گوناگون الاغ، در دفاع از طرح کارآفرینی خود گفت که برای همین شیر الاغ در پایگاه pubMD بیش از 785 مقاله بین المللی منتشر شده که خواص دارویی آن را بیان کرده است.  

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن