خارجی

ساعت کاری طولانی احتمال طاسی را در مردان دو برابر می‌کند

سلامت نامه – نتایج یک مطالعه که به تازگی انجام شده است نشان می‌دهد که ساعت‌های کاری طولانی، احتمال طاسی فرد را دو برابر افزایش می‌دهد.

به گزارش روزنامه دیلی میل، محققان دانشکده پزشکی دانشگاه «سونگ یانکوان» در سئول واقع در کره جنوبی در مطالعه بر روی ۱۳ هزار و ۳۹۱ مرد ۲۰ تا ۵۹ ساله متوجه شدند، مردانی که در هفته بیش از ۵۲ ساعت کار می‌کردند سرعت ریزش موی آنها دو برابر مردانی بود که در هفته کمتر از ۴۰ ساعت در دفتر کار خود بودند.

عوامل اصلی افزایش احتمال طاسی: فشار روانی، کار زیاد و نداشتن استراحت

این محققان خاطرنشان می‌کنند که احتمالاً استرس ناشی از کار زیاد و نداشتن زمان استراحت کافی از عوامل اصلی افزایش احتمال طاسی هستند.

این تحقیق اولین مطالعه‌ای است که به‌طور خاص بر تاثیر ساعت‌های کاری و ریزش مو پرداخته است. تغییرات در سطوح هورمون‌هایی که در زمان استرس روی می‌دهد می‌تواند به چند منطقه از بدن آسیب بزند.

زمانی که این هورمون‌های اضافی ساخته می‌شوند، آنها می‌توانند الگوهای رشد فولیکول‌های مو در پوست سر را مهار کنند.

مطالعات قبلی نیز نشان داده‌اند که استرس به دلایلی که هنوز مشخص نیست، باعث می‌شود سیستم ایمنی بدن به این فولیکول‌ها حمله کند. همچنین تصور بر این است که استرس باعث می‌شود موها زودتر وارد مرحله استراحت بشوند. از آنجا که هیچ مویی در این مرحله رشد نمی‌کند، در صورت ریزش مو یک لکه طاسی بر روی سر نمایان می‌شود. دانشگاهیان مجری این مطالعه اکنون از قانون‌گذاران خواسته‌اند که ساعات کاری افراد را محدود کنند.

این مطالعه در مجله Annals of Occupational and Environmental Medicine منتشر شده است.

بر اساس برخی از اخبار، در مقایسه با کشورهای جهان، کچلی در مردان ایرانی شایع نیست. طاسی و کچلی مردان در جمهوری چک به نسبت سایر کشورها بیشتر است به طوری که تقریباً نیمی از مردان این کشور دچار ریزش موی شدید و کم مویی هستند.

اسپانیا، آلمان، فرانسه، بریتانیا، آمریکا، ایتالیا، لهستان، هلند، روسیه و کانادا نیز از دیگر کشورهای هست که تعداد مردان کچل در آنها زیاد است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن