خارجی

عادات رفتاری یک میلیونر برای حفظ تناسب اندام، بهره وری بالا، و خوشبختی

عادات رفتاری برخی از شخصیت های موفق در برخورداری از یک سبک زندگی سالم اهمیت ویژه ای دارد. “کارا اِلن گولدین” مدیر عامل شرکت “هینت واتر” از جمله این شخصیت هاست که عادات رفتاری خود را با دیگران به اشتراک گذاشته است.

به گزارش سلامت نامه به نقل از تارنمای “سی.ان.بی.سی”، “کارا گولدین” با اشاره به نتایج تحقیقات دانشگاه استنفورد می نویسد که کوچک کردن اهدافی که به دنبال آن هستید، در مقایسه با هنگامی که به دنبال کسب اهداف بزرگ هستند، از کارآمدی بیشتری برخوردار است.

آنگونه که در این تارنما آمده است، وی نوشت: اگرچه کمی بیش از یک هفته از آغاز سال 2020 می گذرد اما با پیروی از پنج اقدام مربوط به عادات رفتاری که در زیر به آنها اشاره می شود، سبک زندگی ام به گونه ای تغییر یافته که در آن احساس خوشبختی بیشتری می کنم، احساس سلامت و همچنین بهره وری در کارهای خود دارم. این پنج اقدام عبارتند از:

محدود کردن زمان نگاه کردن به صفحه مانتیور

هنگامی که صبح از خواب برمی خیزیم، فقط برای چند دقیقه ایمیل ها و پیامهایی که دریافت کرده ام را چک می کنم. برخی ممکن است نظر مخالفی داشته باشند. اما با این کار به خودم ا جازه می دهم که مدت زمان کمتری را به گوشی موبایلم اختصا می دهم. این کار اغوای چک کردن مرتب گوشی رد طول روز را متوقف می کند.

امسال همچنین گوشی خود را در حال “مزاحم نشوید” قرار داده ام و هنگامی که در خانه هستم آن را در اتاقی دیگر قرار می دهم. این کار اعث می شود که وقت بیشتر را به خود و خانواده ام اختصاص دهم.

سخت ترین کارها را اول انجام می دهم

حتماً عبارت “قوباغه ات را قورت بده” شنیده اید؟ در واقع با انجام دادم سخت ترین کارها در ابتدای روز باعث می شود که در ساعات باقیمانده روز فکر کنید که کارهای سخت را پشت سر گذاشته اید.

این ثروتمند آمریکایی علاوه بر انجام کارهای سخت در زمان ابتدایی روز، کارهای مرتبط با سلامت خود را نیز در اول صبح انجام می دهید و آنها را در اولویت قرار می دهد. به گونه ای که ساعت 5:30 پس از بیداری از خواب، با بردن سگهای خود برای قدم زدن به حفظ تناسب اندام خود نیز کمک می کند.

تأمین انرژی مورد نیاز بدن از طریق غذاهای سالم

     “کارا گولدین”  روز خود را با خوردن اسموتی ترکیب شده از میوه های مختلف آغاز می کند. او در ادامه روز نیز تلاش می کند تا از غذاهایی که به ظاهر سالم هستند اما شکر و مواد مضر دیگر در آنها قرار دارد، پرهیز کند.

تنظیم برنامه های روزانه در صورت نیاز

به رغم پایبندی به برنامه ای روزانه، “کارا گولدین”  معتقد است که اگر بخشی از برنامه روزانه انجام نشود، می توان آن را در زمان دیگری انجام داد. به اعتقاد وی یک برنامه روزانه باید از انعطاف پذیری برخوردار باشد. به گونه ای که اگر هنگام امکان ورزش کردن وجود نداشت، در ساعات دیگری از روز آن را جبران کرد.

اختصاص زمانی برای کارهای خلاقانه

 مدیر عامل شرکت “هینت واتر” می نویسد: بجای گیرافتادن در اموری که چندان مهم نیستند، وقتی را برای فکر کردن در مورد چیزهای بزرگ پس از شام اختصاص می دهم. از آنجایی که در این زمان ذهنم آرامتر است، بیشتر قادر خواهم بود تا به کارهایی خلاقانه از قبیل یک خط تولید جدید و یا طرحهای توسعه ای فکر کنم.

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن