داخلی

عینک طبی در دستان دستفروشان و مردمی که به هر دلیل از آنها می خرند

سلامت نامه – عینک طبی که استفاده از آن نیازمند ویزیت چشم پزشک و تجویز است، توسط برخی دستفروشان در خیابان ها و متروها به فروش می رسد و مردم هم به دلایل مختلفی از آنها خرید می کنند.

به گزارش سلامت نامه، اگرچه برخی، خرید عینک طبی از دستفروشان را نشانه تنگنای اقتصادی برخی افراد عنوان می کنند، اما به نظر می رسد که اگر فردی نسبت به تبعات استفاده از عینک طبی نامناسب آگاه باشد، حتی به صورت رایگان نیز حاضر به استفاده از آن نخواهد بود.

زمان هایی را به یاد بیاورید که از یکی از اعضای خانواده و یا دوستان عینک طبی او را گرفته اید و روی چشمتان گذاشته اید، در بیشتر مواقع سریع عینک را با این عنوان که “اصلاً خوب نمی بینم” به او بازگردانده اید.

عینک طبی با قمیت 10 هزار تومان

فرض کنید که عینک طبی را با قیمت 10 هزار تومان (قیمتی که اکنون در متروهای تهران برای عینک های مطالعه با شماره های مختلف رایج است) خریداری کرده اید، در صورت مشکل تنها راهکار این است که عینک خریداری شده را دور بیاندازید. در صورت مناسب بودن، این عینک ها تنها برای مطالعات کوتاه مدت قابل استفاده هستند و استفاده از آنها نه تنها دید چشم را اصلاح نمی کنند، بلکه باعث خستگی بیشتر چشم ها نیز می شوند. تداوم استفاده از این قبیل عینک ها می تواند سلامت چشم را به صورت جدی تهدید کند.

از آنجایی که چشم ها از جمله حساسترین اعضای بدن محسوب می شود، به نظر نمی رسد که دستفروش ها بتوانند مشاور خوبی در خرید عینک طبی باشند. آنهم دستفروش هایی که می خواهند با سرعت عینک خود را بفروشند و به سراغ مشتریان دیگر بروند.

در واقع حساسیت چشم ها باعث شکل گیری رشته چشم پزشکی شده است. چشم پزشکی شاخه ای از علم پزشکی است که هدف از آن درمان بیماریهای چشم، پلک، و مجرای اشکی است و چشم پزشک به واسطه سال ها تحصیل و تجربه قابل به تشخیص و درمان بیماریهای طبی و جراحی چشم انسان است.

چشم پزشکی از تخصص های رشته پزشکی محسوب می شود. بنابراین، متقاضی نیاز است ابتدا با شرکت در رشته تجربی موفق به قبولی در دکترای پزشکی عمومی شود. پس از پایان دوره عمومی، قبول شدن در تخصص چشم و اتمام آن زمینه فعالیت یک چشم پزشک را فراهم می کند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن