تحقیقات

مصرف آواکادو به پیشگیری از دیابت کمکی می کند

مصرف آواکادو بر اساس آخرین نتایج تحقیقاتی که در کانادا انجام شده می تواند به پیشگیری از دیابت کمک کند.

به گزارش سلامت نامه به نقل از خبرگزاری مهر، برای نخستین بار محققان دریافتند ترکیب موجود در میوه آووکادو می تواند از فرآیندهای سلولی که معمولا منجر به دیابت می شوند، پیشگیری نماید.

در این تحقیق، محققان دانشگاه گولف کانادا دریافتند این ماده بدون عوارض جانبی برای کیله ها، کبد یا عضلات جذب خون می شود.

مقاومت انسولین در افراد دیابتی بدین معناست که بدن شان قادر به دفع مناسب گلوکز از خون نیست. این مشکل زمانی بروز می کند که میتوکندری قادر به سوزاندن کامل اسیدهای چرب نباشد.

به طورمعمول “اکسایش” اسیدهای چرب امکان چربی سوزی را به بدن می دهد. چاقی یا دیابت مانع از این فرایند شده و در نتیجه اکسایش ناقص روی می دهد.

نقش رژیم غذایی و مصرف میوجات از قبیل آواکادو در مقابله با بیماریها

محققان دریافتند AvoB (avocation B)، مولکول چربی یافت شده در آووکادو، با “اکسایش” ناقص در عضلات اسکلتی و لوزالمعده در راستای کاهش مقاومت انسولین، مقابله می کند.

در این مطالعه، موش ها به مدت ۸ هفته با رژیم غذایی پرچرب تغذیه شدند تا چاقی و مقاومت انسولین در آنها ایجاد شود. بعد از آن به مدت ۵ هفته AvoB به رژیم غذایی پرچرب نیمی از موش ها افزوده شد.

مطالعات نشان داد در مقایسه با گروه کنترل، گروه دریافت کننده AvoB اضافه وزن به مراتب کمتری داشتند. همچنین حساسیت انسولین در این گروه به مراتب بیشتر بود که بدین معناست که بدن شان قادر به جذب و سوزاندن گلوکز خون و بهبود واکنش به انسولین بود.

نتایج تحقیقات مختلف در خصوص گنجاندن میوه جات در برنامه غذایی حکایت از آن دارد که سبک زندگی سالم با برخورداری از مواد موجود در این قبیل خوردنی ها (از قبیل مصرف آواکادو) می تواند تضمینی بر حفظ سلامت باشد. علاوه بر این مقابله با بسیاری از بیماریها نیز از طریق خوراکی ها امکان پذیر است که در طب سنتی به آنها توجه بیشتری می شود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن