افزایش آگاهی

نسل هزاره وضعیت سلامت بدتری نسبت به نسل ایکس دارد

نسل هزاره در مقایسه با نسل پیش از خود وضعیت سلامت نامناسب تری دارد. متخصصان پزشکی اوهایو با اعلام این هشدار بیان کردند که این وضعیت به هزینه های مراقبت سلامت بیشتر و زندگی کوتاه تر منجر می شود.

وضعیت بد سلامت نسل هزاره به طور عمده حاصل افزایش در رفتارهایی از قبیل افسردگی، اعتیاد، فشار خون بالا، کلسترول بالا، و همچنین عوامل دیگر هستند.

بر اساس گزارشی که نتایج آن در سایت “مدیکال اکسپرس” منتشر شده، اینها افراد جوانی هستند که شما انتظار دارید سلامت تر باشند.

دکتر “راندل وکسلر” یک پزشک خانواده در دانشگاه اوهایو بیان کرد که این مسئله از نظر جسمی، مالی، و عاطفی  برای سیستمی که آماده رسیدگی به افرادی در چنین سن جوانی نیست، یک موضوع جدی محسوب می شود.

نسل هزاره، افرادی هستند که بین سال 1981 تا 1996 متولد شده اند. نسل ایکس نیز شامل افرادی می شوند که در فاصله های 1965 تا 1980 متولد شدند.

اگر این روند ادامه یابد، تلفات نسل هزاره می تواند در مقایسه با تلفاتی که در سن مشابهی از نسل ایکس رخ داده، 40 درصد بیشتر باشد.

نرخ تلفات نسل هزاره برای سن 35 سالگی در حال حاضر 0.25 درصد برای مردان و 0.12 درصد برای زنان است. که این رقم به نسبت تلفات نسل ایکس در سن 35 سالگی که برای مردان زیر 0.20 درصد و برای زنان حدود 0.10 درصد بوده، بالاتر است.  

دکتر “راندل وکسلر” بیان کرد، انجام فعالیت بیشتر بهترین روش برای افراد جوان است تا با نگرانی سلامت روانی و جسمی مقابله کنند.

وی افزود: ورزش کردن مهمترین چیز است. ورزش تنها چیزی است که می تواند نتیجه بخش باشد و مردم نیاز دارند بدانند که حتی پیاده روی بیشتر نیز اثرگذار است.

ورزش و چکاپ پزشکی از ضرورت های لازم برای نسل هزاره

“تام کامپانلا” استادیار اقتصاد سلامت در دانشگاه “بالدوین والاس” نیز با بیان اینکه سلامت بد چیزی از یک چرخه معیوب است، افزود: یک شخص افسرده نه تنها احتمال دارد که از ناحیه مصرف مواد مخدر در رنج باشد، بلکه بعید است که او تمایلی هم به ورزش کردن داشته باشد.

وی افزود که ظهور رسانه های اجتماعی  و ابزارهای شخصی از قبیل گوشی های هوشمند تلفن همراه، تبلت ها و لپ تاپ ها تقویت کننده شرایط موجود هستند. همه این وسایل به مردم اجازه می دهند که بدون فعالیت های جسمی بیشتر خود را سرگرم کنند و آنها را از دیگران منزوی سازند که نتیجه آن افسردگی است.

“وکسلر” و “کامپانلا” تأکید کردند که چنین شرایطی به این معناست که نسل هزاره نیاز دارند تا به طور مرتب چک آپ های پزشکی خود را انجام دهند، نه اینکه تنها در مواقعی که به بیماری مبتلا می شوند به پزشک مراجعه نمایند.

بر اساس نتایج تحقیقات مختلف، حدود یک سوم از افراد متعلق به نسل هزاره فاقد پزشک مراقبت های اولیه هستند که احتمالا باعث می شود که آنها از مراقبت  های پیشگیرانه فاصله بگیرند.

بر اساس این مطالعه، در صورتی که وضعیت سلامت نسل هزاره بهبود نیابد، پیامدهای اقتصادی جدی به دنبال خواهد داشت. زیرا اگر این افراد بیمار باشند، قادر به داشتن یک شغل نخواهند بود و سهم کمی در اقتصاد خواهند داشت و برای خانه نیز درآمدی ایجاد نمی کنند.

آنگونه که در این گزارش آمده است، نسل هزاره شاهد کاهش سالانه چهار هزار و 500 دلاری درآمد خود در مقایسه با نسل ایکس در سن یکسان خواهند بود، و این امر به دلیل مشکلات سلامت رخ می دهد.

نسل هزاره همچنین در صورت تداوم این روند مجبور به پرداخت 33 درصدی هزینه های مرتبط با مسائل سلامت هستند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن