خارجی

نقش اَپ ها در تشخیص بیماریهای شناختی از جمله آلزایمر

نتایج اولیه تحقیقاتی که توسط “اویدیشن هلث”، “اِلی لیلی”، و “اَپل” انجام شده نشان می دهند که توانایی کاهش اختلالات شناختی و بیماری آلزایمر خفیف با استفاده از ترکیبی از تجهیزات اَپل، لوازم موبایل، اپلیکیشن های دیجتیال، و سنسورهای خواب امکان پذیر است.

رواج فزاینده فن آوری حسگر قدرتمند در دستگاه های دیجتیال منجر به توسعه ابزارهایی برای پیش بینی خطرات بالقوه سلامت مانند حملات قلبی و لرزه های صرع شده است. به طور فزاینده ای ، این دستگاه ها ممکن است در مورد شرایط عصبی نیز کاربرد داشته باشند.

ابزارهایی که در این مطالعه مورد استفاده قرار گرفته بودند، شامل آیفون، اَپل واچ، آی پَد، و ابزار نظارتی خواب “بِدیت” بودند.

نتایج اولیه این تحقیق همچنین نشان داد که توانایی برای ایجاد تمایز بین افرادی که اختلالات شناختی خفیف و بیماری آلزایمر خفیف دارند نیز وجود دارد.

نمونه مورد مطالعه این پژوهش شامل 113 نفر از افراد بین 60 تا 75 ساله بودند که داده های به دست آمده از منابع گوناگونی شامل داده های گردآوری شده از طریق حسگرها، پیمایش ها در مورد خلق و خو و انرژی، و ارزیابی ها از طریق اَپ دیجیتال توسعه یافته توسط محققان که به شرکت کنندگان امکان انجام تایپ، خواندن و وظایف روانی را مورد بررسی قرار دادند.

این محققان امیدوارند که استفاده از یافته های این تحقیق بتواند منجر به ابزارهای تشخیصی در شناسایی زودهنگام افراد در معرض خطر کاهش شناختی و بیماری آلزایمر شود.

منبع خبر: مِد سیتی نیوز  

نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن