افزایش آگاهی

نوشیدن چای به سلامت قلب کمک می کند

نوشیدن چای از جمله عادات ایرانیان است، به گونه ای که دستکم روزانه سه استکان چای در برنامه غذایی اغلب ایرانیان است. اما سئوالی که ممکن است برای خیلی از افراد پیش بیاید این است که آیا نوشیدن چای به سلامت انسان لطمه ای می زند؟

در واقع این قبیل پرسش ها که به نحوی نشان دهنده توجه به سبک زندگی سالم است، نه تنها در جامعه ایرانی بلکه در بسیاری از جوامع دیگر نیز مطرح است.

محققان برای پاسخ دادن به این قبیل سئوالات و فراهم ساختن زمینه ای که مردم از سالم بودن سبک زندگی خود اطمینان کسب نمایند، تحقیقات مختلفی انجام می دهند. در یکی از تازه ترین تحقیقات، نشان داده شده است، زنان و مردان چینی که بیش از سه فنجان چای در هفته می نوشند خطر کمتری در ابتلا به بیماریهای قلبی، سکته و دیگر مشکلات مرتبط با سلامت داشته اند.

به گزارش سلامت نامه به نقل از تارنمامی “نیویورک تایمز”، گزارش محققان نشان می دهد که نوشیدن چای ممکن است به سلامت قلب کمک نماید.

دانشمندان چینی داده هایی را که مرتبط با یک مطالعه حوزه سلامت بوده است در 15 استان این کشور از سال 1998 تاکنون مورد تجزیه و تحلیل قرار داده اند. این داده ها مربوط به اطلاعات جمع آوری شده از صد هزار و 109 پاسخگو بوده که مصرف چای خود را گزارش داده اند.

نوشیدن چای و سلامت قلب بر اساس آمار

در یک دوره هفت ساله، سه هزار و 683 حمله قلبی، سکته و دیگر مشکلات قلبی – عروقی؛ یکهزار و 477 مرگ ناشی از بیماریهای قلبی-عروقی؛ و پنج هزار و 479 مرگ به دلایل دیگر در این جمعیت ثبت شده است.

در مقایسه با افراد دیگری که در هفته کمتر از سه فنجان چای می نوشیدند، کسانی که بیشتر از این میزان چای می نوشیدند، 20 درصد کمتر در معرض بیماریهایی قلبی – عروقی، 22 درصد کمتر در خطر مرگ ناشی از بیماریهای قلبی-عروقی، و 15 درصد کمتر در معرض انواع خطرات مرتبط با مرگ بودند.

نتایج این مطالعه که در ژورنال Preventive Cardiology منتشر شده برخی از مولفه های رفتاری و سلامت شامل آموزش، استعمال دخانیات، مصرف الکل، فشار خون و شاخص توده بدنی را کنترل کرده اند.

این یک مطالعه مشاهده ای است که نمی تواند دلایل علت و معلولی را به اثبات نمی رساند و نتایج آن قابل تعمیم به جمعیت های خارج از چین نیست.

محققان می گویند، چای ، به ویژه چای سبز منبعی از فلاونوئیدها است که می تواند استرس را کاهش دهد، التهاب را تسکین دهد ، باعث افزایش کارآیی سلول های عضلانی قلب و عملکرد رگ های خونی شود.

بیماری های قلبی و عروقی عامل اصلی مرگ زودرس در سراسر جهان است. محققان چینی در گزارش خود آورده اند: “مصرف چای می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و مرگ و میر و همچنین مرگ و میر را کاهش دهد.”

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن