رویدادها

هشتمین کنفرانس بین المللی سلامت زنان برگزار می شود

سلامت نامه – هشتمین کنفرانس بین المللی سلامت زنان در روزهای ۱۳ و ۱۴ آذر ۱۳۹۸ در تهران برگزار می گردد.

در عصر حاضر سلامت روان یکی از مهمترین شاخص های سلامت یک جامعه قلمداد می گردد. بر اساس بررسی های انجام شده، اختلالات روانی به عنوان یکی از مهمترین و معنا دارترین اجزای بار کلی بیماریها می باشد. از آنجا که بانوان نیمی از پیکره جهان را تشکیل می دهند و نیمی دیگر توسط آنان بزرگ می شوند، و در عین حال جزء جدایی ناپذیر همۀ بخشهای جامعه هستند، آنها را در معرض خطر بیشتر ابتلاء به مشکلات روانی قرار می دهد. همچنین کودکانی که از مادران دارای اختلالات روانی به دنیا می آیند بیشتر در معرض اختلالات روانی از جمله افسردگی هستند و احتمال عدم موفقیت تحصیلی در این افراد بیشتر است.

طبق مطالعات انجام شده، شیوع بیماریهای روانی بخصوص افسردگی و اضطراب در زنان ایرانی ۵/۲ برابر مردان ایرانی است. لذا توفیق در حل این مشکلات مستلزم شناسایی عوامل مختلف فردی، خانوادگی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی است تا با اجرای مداخلات لازم به پیشگیری از اختلالات روانی پرداخته، نسل آینده سالمتری داشته باشیم.

کنفرانس بین المللی سلامت زنان طی سالهای ۱۳۹۱ تا ۱۳۹۷ هفت دوره برگزاری شده و هشتمین دور آن با تمرکز بر سلامت روان بانوان در فرهنگستان علوم پزشکی، تهران برگزار می شود.

در این کنفرانس دو روزه محققان و پژوهشگران آخرین و تازه ترین یافته های تحقیقات خود را ارائه می نمایند.

دکتر کامران باقری لنکرانی، رئیس هشتمین کنفرانس بین المللی سلامت زنان و دکتر نجمه مهارلویی نیز دبیر علمی این کنفرانس بین المللی هستند.

دستیابی به جزئیات این کنفرانس و نحوه شرکت در آن از طریق سایت کنفرانس به آدرس http://whc2019.sums.ac.ir/fa/ امکان پذیر است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن