تغذیه سالم

واقعیت های سبک زندگی سالم: 10 واقعیتی که نمی دانید

واقعیت های سبک زندگی سالم همیشه هم پیچیده نیستند. غذاهایی که به صورت روزانه می خوریم نقش مهمی در عملکرد روزمره بدن دارند، از حالت خلق و خو تا کیفیت خواب، و حتی تمایلات جنسی. در ادامه این نوشتار با 10 واقعیت از سبک زندگی سالم که اغلب مردم از آنها بی اطلاع هستند، آشنا می شوید.

  1. فیبرهای موجود در سبزیهایی با برگ سبز مانند برس های شستشو در معدۀ شما عمل می کنند، که به نوبۀ خود به کاهش احتمال جذب سموم میکروبی کمک می نمایند. شما باید تا جایی که می توانند غذاهایی مانند اسفناج و کلم پیچ را استفاده کنید.
  2. خوردن چربی های سالم به صورت خام می توانند در عملکرد دستگاه گوارش شما، از جمله کمک به حفظ یک پوشش سالم معده کمک می کنند. ویتامین A در این جا نقش مهمی دارد. غذاهایی که برای این هدف می توانید از آنها استفاده کنید شامل سیب زمینی شیرین و آواکادو هستند.
  3. خوردن سبزیجات و میوه های بیشتر نه تنها گرسنگی شما را رفع می کنند، بلکه مانع از جذب شکر زیاد، چربی بالا، و مصرف غذاهایی با فیبر پایین می شوند. بنابراین، گزینه هایی غذایی خود را به نحوی انتخاب کنید که سبزی و میوه جات بیشتری در خود داشته باشند.
  4. شما می توانید با نوشیدن آب کافی از خوردن غذای زیادی اجتناب کنید. بسیاری از ما گرسنگی را با تشنگی اشتباه می گیریم. بنابراین، به اندازه کافی آب بنوشید، تا بتوانید گرسنگی خود را کنترل کنید. نوشیدن آب به اندازه کافی در کنار مزایای مختلف آن باعث می شود که پوست تمیزتری داشته باشید.

واقعیت های سبک زندگی سالم را با دیگران به اشتراک بگذارید

  • مطالعات متعددی نشان می دهد که رژیم غذایی نامناسب باعث کیفیت نامناسب خواب می شود. پیام اصلی این است که اگر غذای خوب بخورید، خواب خوبی هم خواهید داشت. از جمله منیزیم و ویتنام B6 را در فهرست غذایی خود قرار دهید. روغن ماهی و غلات کامل از جمله غذاهایی هستند که این نیازهای شما را برطرف می کنند.
  • رژیم غذایی تمایلات جنسی شما را تحت تأثیر قرار می دهد. خوردن غذاهایی که سرشار از اسید آمینو یا ویتامین C هستند،  می توانند به افزایش میل جنسی شما کمک کنند. بهترین غذاهایی که در این دسته قرار می گیرند، هندوانه و انجیر هستند.
  • مواد شیمیایی فیتوکمی موجود در سبزیجات و آنتی اکسیدان های دیگر غذاهای گیاهی می توانند شما را در برابر اثرات ناشی از آلودگی محیط زیست محافظت کنند. غذاهایی که شما می توانند این قبیل نیازهای خود را تأمین کنند شامل سبزیجات دارای برگ سبز و مغزها هستند.
  • غذاها نقش مهمی در ایجاد سلامتی و در نهایت پیشگیری از بیماری دارند. سبزیجات دارای برگ سبز که دارای آهن و اسید فولیک هستند، می تواند به تولید سلول های سالم کمک نمایند. کاهو و کلم پیچ از جمله گزینه هایی هستند که می توانند نیاز بدن شما در این بخش تأمین نمایند.
  • اجزای موجود در برخی از سبزیجات و میوه های خاص به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک بسیار مهمی می کنند.  با این حال ، تعادل مهم است. غذاهایی که برای این کار باید بخورید شامل ماست پروبیوتیک و سیر است.
  • خوردن غذای سالم می تواند به شما در جلوگیری از ابتلا به سرطان پستان کمک کند. بهترین غذاها برای این کار حبوبات ، غلات سبوس دار و سبزیجات هستند.
برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن