داخلی
اخبار سریع

وزیر بهداشت بر ضرورت اصلاح نحوه پذیرش دانشجویان رشته های پزشکی تأکید کرد

سلامت نامه – وزیر بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی، در نامه ای به معاون آموزشی وزارت بهداشت، بر ضرورت پیگیری و رایزنی برای اصلاح نحوه پذیرش دانشجو در رشته های پزشکی تاکید کرد.

دانشجویان خانواده های تنگدست با تلاش به رتبه های برتر دست یافته اند

سعید نمکی در این نامه نوشته است: در روزهای اخیر که متأسفانه گرفتار بیماری سخت و نهایتا مصیبت از دست دادن مادر بودم با گلایه و شکوایه‌های کثیری از جوانان نخبه کشور که در آزمون‌های تحصیلات تکمیلی به رغم کسب رتبه‌های ممتاز رد شده بودند، مواجه شدم. متأسفانه تعداد قابل توجهی از این دانشجویان متعلق به خانواده‌های تنگدست هستند که بدون استفاده از کلاس‌های پرهزینه‌ آنچنانی با تکیه بر هوش و استعداد ذاتی و با تلاش بی‌وقفه شبانه‌روزی به رتبه‌های برتر دست یافته بودند.

وی افزوده است: برای اینجانب شکل‌گیری هرگونه نگاه خارج از منزلت عزیزانی که خود و خانواده‌هایشان از جان و چشم و دست و پا برای حفظ عزت و سرافرازی و دفاع از مرزهای این سرزمین گذاشته‌اند و یقینا تمام نسل‌های امروز و فردای این سرزمین مدیون جانفشانی این افراد هستند بسیار ناگوار است. همانگونه که سرخوردگی جوانان نخبه و دلبسته وطن که به عشق ادامه تحصیل و مبدل شدن به سرمایه‌های ارزشمند انسانی در راستای خودکفایی ملی شبانه‌روز تلاش کرده‌اند.

رتبه‌های برتر به ظرفیت‌های موجود دانشگاه‌های علوم پزشکی اضافه می شوند.

به گفته نمکی، ضروری است به نحو مقتضی و در اسرع وقت به گونه‌ای عمل شود که معادل سهمیه منظور شده و با نظارت دقیق و رعایت اولویت رتبه‌های برتر از میان نخبگانی که در شرکت‌کنندگان آزاد وجود دارند به ظرفیت‌های موجود دانشگاه‌های علوم پزشکی اضافه شود.

وی می افزاید: این اقدام اگر چه سخت و مقداری زمان‌بر است اما پاسخی منصفانه به جوانان رشید، نخبه و پرتلاش کشور است که صدایشان را شنیدیم و برای رشد، ماندگاری و خدمت‌شان در این سرزمین از هر گونه کوششی دریغ نخواهیم کرد. از سوی دیگر از حریم خانواده معزز شهدا و ایثارگران که همواره مدیون رشادت‌های آنها هستیم پاسداری می‌کنیم تا دیگران بدانند که این عزیزان جایی را برای کسی تنگ نکردند.

نمکی تاکید کرده است: ضروری است با رایزنی‌های مستمر در راستای اصلاح قوانین و مقررات مربوطه جهت رفع شبهات و حفظ کیفیت آموزش عالی به خصوص آموزش علوم پزشکی که تأثیر مستقیم بر حیات و سلامت مردم دارد برای سال‌های آتی تلاش کنیم. بی‌تردید استمرار وضع موجود علاوه بر گسست‌های اجتماعی تأثیرات نامطلوبی بر کیفیت و مهارت دانش‌آموختگان علوم پزشکی کشور خواهد گذاشت که در آینده تاوانش را مردم نیازمند خدمات پزشکی خواهند پرداخت.

منبع: ایرنا

نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن