افزایش آگاهی

ویروس کرونا به ایران هم رسید / باید و نبایدهایی برای محافظت در مقابل این ویروس

ویروس کرونا که منشأ آن در چین گزارش شده در هفته های گذشته بتدریج با عبور از مرزهای این کشور، به بسیاری از نقاط دیگر جهان سرایت کرد. هر چند که اخذ برخی تدابیر ورود این ویروس را به ایران به تأخیر انداخت، اما در نهایت ویروس کرونا به ایران نیز وارد شد.

بر اساس آخرین گزارش های اعلام شده از سوی مقامات رسمی، تاکنون (پایان روز دوم اسفند ماه)، دو نفر به دلیل ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده اند و 11 نفر نیز به این ویروس مبتلا شده اند.

فارغ از آمار و تلفاتی که از این ویروس گزارش شده است، نوع مواجهه رسانه ها با اخبار و اطلاعات پیرامون این ویروس از اهمیت شایانی برخوردار است.

مثل هر موضوع دیگر، اطلاعات مربوط به ویروس کرونا نیز با مطالبی طنز آمیز، آگاه بخش، ترساننده، و هشدار دهنده در رسانه های مختلف از جمله شبکه های اجتماعی دست به دست می شود.

در این میان برخی از رسانه ها در تلاش برای ارائه اطلاعاتی هستند که به نحو مطلوبی بتوانند به کنترل گسترش این ویروس کمک کنند.   

بیشترین شمار مبتلایان به ویروس کرونا در چین هستند

به گزارش ایرنا از سازمان بهداشت جهانی، تا بامداد روز پنجشنبه ۷۵ هزار و ۲۰۴ نفر در جهان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که از این میان ۷۴ هزار و ۶۷۹ تن آن‌ها در چین هستند. 

گزارش‌ها حاکی است شمار کشته‌های این بیماری نیز ۲ هزار و ۱۳۱ نفر رسیده است که ۲ هزار و ۱۱۸ نفر آن‌ها در چین هستند، همزمان اعلام شده است ۱۶ هزار و ۳۲۹ نفر هم که به این ویروس مبتلا شده بودند درمان شده‌اند. 

اما در چین به عنوان کانون ویروس کرونا آمارها امروز هم مانند چند روز گذشته امیدوار کننده‌تر بود به طوری کمیسیون بهداشت این کشور اعلام کرد در ۲۴ ساعت گذشته تنها ۳۹۹ تن به امار مبتلایان اضافه شده است رقمی که در روزهای گذشته دستکم به بالای دو هزار نفر می‌رسید.

گزارش‌های کمیته ملی بهداشت و سلامت چین حاکی است از مجموع ۳۹۹ نفری که در ۲۴ ساعت گذشته به کرونا مبتلا شده‌اند ۳۵۴ تن انها در استان هوبی و ۴۵ مورد جدید نیز در مناطق غیر از هوبی تایید شده است و به این ترتیب برای شانزدهمین روز متوالی روند نزولی نمایان است. 

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن