جامعه و سلامت

چالش های اضطراری سلامت برای دهه آینده

چالش های اضطراری سلامت از سوی سازمان بهداشت جهانی همراه با آغاز سال نو میلادی منتشر شد. در این فهرست از چالش های اضطراری سلامت که حاصل دیدگاه متخصصان جهانی است، نگرانی عمیقی وجود دارد که انعکاس دهنده این موضوع است که دولمتردان در سرمایه گذاری منابع کافی در اولویت های اساسی سلامت و نظام سلامت شکست خورده اند.

به گزارش سلامت نامه به نقل از سایت سازمان بهداشت جهانی، این شرایط، زندگی، معیشت، و اقتصادها را در معرض خطر قرار داده است.

هیچ یک از این مسائل برای رسیدگی به آنها چندان ساده نیستند، اما حل آنها در دسترس است. سلامت عمومی در نهایت یک انتخاب سیاسی است.

بر اساس این گزارش، نیاز است درک کنیم که سلامت یک سرمایه گذاری برای آینده است. کشورها سرمایه گذاریهای زیادی برای محافظت از مردم خود در مقابل حملات تروریستی انجام می دهند، اما هیچ اقدامی در مقابل حملات ویروس ها که می توانند بسیار کشنده تر باشند، و از نظر اقتصادی و اجتماعی پیامدهای مخربی به دنبال داشته باشند انجام نمی دهند.

شیوع یک بیماری می تواند اقتصادها و ملت ها را به زانو در آورد. به همین دلیل، امنیت سلامت نمی تواند تنها موضوعی برای وزرای بهداشت کشورها باشد.

رسیدگی به چالش های اضطراری سلامت نیازمند همکاری همه بخش هاست

همه چالش های اضطراری سلامت که در این فهرست قرار دارند، نیازمند پاسخی بیش از بخش سلامت به تنهایی دارند. ما با یک تهدید مشترک روبرو هستیم و مسئولیت مشترکی برای اقدام علیه آنها داریم.

با نزدیک شدن به آخرین وقت برای اهداف توسعه پایدار، مجمع عمومی سازمان ملل تأکید کرده است که 10 سال آینده باید “دهه اقدام” باشد.

این به معنای حمایت از بودجه های ملی برای بررسی خلأهای موجود در نظام سلامت و زیرساخت های سلامت، و همچنین حمایت از آسیب پذیرترین کشورها است. سرمایه گذاری در حال حاضر جان انسان ها و در آینده نیز پول را نجات می دهد.

دولت ها، جوامع، و سازمان های بین المللی باید برای دستیابی به این اهداف مهم همکاری کنند. هیچ راه میانبری برای دستیابی به جهان سالم تر وجود ندارد. یک دهۀ پیش رو به سرعت پشت سر گذاشته می شود و ما باید دولتمردان را برای تعهدات آنها مسئول بدانیم.

باید توجه داشت که این چالش های اضطراری سلامت به ترتیب اولویت مطرح نشده اند. همه آنها اضطراری هستند و بسیاری از آنها به هم گره خورده اند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن