خارجی

چالش های سلامت در دهۀ پیش رو را بشناسید

چالش های سلامت در دهه پیش رو توسط سازمان بهداشت جهانی معرفی شده است. این سازمان همچنین اقداماتی که برای حل این چالش ها در دست انجام دارد را نیاز بیان نموده است.

چالش های سلامت که پیش بینی می شود در دهه پیش رو جهان را تحت تأثیر قرار دهد و راهکارهای مقابله و مواجهه با آنها عبارتند از:

چالش های سلامت چه موضوعاتی را مد نظر دارند

نگاهی به چالش های مطرح شده نشان می دهد که جنس این قبیل چالش ها به گونه ایست که هم مؤلفه های فردی و هم مؤلفه های دولتی در آن دخیل هستند. از اینرو سازمان بهداشت جهانی در همکاری با بخش های مختلف در تلاش است تا بتواند با این قبیل چالش ها مقابله نماید.

بخشی از این چالش ها نیز مربوط به فناوریهای نوین می شوند. برغم این تصور که فناوریهای نوین می توانند به بهبود سلامت جامعه کمک نمایند، اما برخی نگرانی ها نیز در خصوص آثار سوء فناوریهای نوین بر سلامت افراد وجود دارد. سازمان بهداشت جهانی با تأکید بر انجام تحقیقات بر آشنایی هر چه بیشتر با این قبیل آثار تأکید دارد.

کسب اعتماد عمومی نیز از دیگر مسائلی که در دهه پیش رو به عنوان چالش های سلامت شناخته می شود. اعتماد می تواند به این موضوع که آیا یک بیمار در استفاده از خدمات سلامت و یا عمل به توصیه های بهداشتی کارمندان حوزه سلامت مبنی بر واکسینه کردن، خوردن دارو، و استفاده از کاندوم، کمک کننده باشند.

سلامت عمومی از طریق انتشار کنترل شده اطلاعات نادرست در شبکه های اجتماعی و همچنین از طریق فرسایش اعتماد به نهادهای عمومی به خطر افتاده است. جنبش های ضد واکسن نیز یک عامل مهم در افزایش مرگ ناشی از بیماریهای قابل کنترل بوده اند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن