جامعه و سلامت

چینِ ساکتِ و آرام

چینِ ساکتِ و آرام به قلم یک کشیش چینی، نوشته ای زیبا برای توصیف این روزهای جهان در مواجهه با ویروس کرونا است. خواندن این متن که در شبکه های اجتماعی دست به دست می شود، خالی از لطف نیست. این کشیش چینی نوشته است:

سر و صدا و شلوغی چین سرانجام آرام شد، جامعه بیقرار سرانجام آرام گرفت و مردم بیقرار چین به تدریج آرام شدند.

 حیوانات وحشی که روزگاری توسط انسان در قفسها نگهداری می شدند، سرانجام توانستند انسان ها را در “قفس” نگه دارند.

 انسانها سرانجام سر مغرور خود را به زیر افکندند و به آرامی به این فکر رفتند: آیا ما هنوز پادشاه زمین هستیم؟ بشر سرانجام برای بار دیگر قدرت طبیعت را احساس کرد.

در مواجهه با تهدید مرگ، بشر تازه شروع به تفکر جدی كرده است ، تا تشخیص دهد که نبود جو اجتماعی شایسته ی احترام منجر به آسیب و خطرات بیشتری خواهد شد.

 قلب حریص با این ویروس خالص می شود، و دهانی که عاشق خوردن است توسط این ویروس مجازات می شود. افرادی که تمام روز غرق در مکانهای سبز و قرمز درخشان بودند توسط این ویروس به سوی خانه هدایت شده اند…با این بیان که به خانه برو…..

  تعداد اندکی از آدمها در خیابان هستند، تعداد کمی از اتومبیل در جاده،

هوا در حال تازه تر شدن است…..گرد و غبار رخت بربسته ….. و آسمان آبی تر می شود…..، خورشید درخشنده تر می شود…..، زندگی خانوادگی گرم تر، صمیمانه تر و هماهنگ تر می شود و قلب های مردم بیش از پیش آرام می گیرد.

افرادی که سالها کتاب نخوانده اند ، کتاب هایی را در خانه به دست می گیرند. والدین و فرزندانی که هیچ ارتباطی با یکدیگر نداشته اند ، زوج هایی که در طول یک سال نمی توانند چند کلمه با هم صحبت کنند ، جعبه گفتگو را باز کرده اند. کودکانی که نمی دانستند چگونه به بزرگترها احترام بگذارند ، شروع به انجام وظیفه فرزندی خود کردند.

این ویروس به انسان درسی روشن و ژرف داد. باعث شد احساس احترام توأم با ترس کنیم. به ما فهماند آنچه که “اوقات خوش” می دانیم، چیست. باعث شد عشق واقعی روی زمین را احساس کنیم. باعث شد که به تدریج عاشق “بازگشت به جاده” شویم ، ما واقعاً باید از این “دشمن” سپاسگزار باشیم ، ما به چنین “دشمنی” احتیاج داریم تا یادآوری کند “و به ما” توانمندسازی “دهد.

این ویروس خیلی سریع از بین نمی رود ، نیاز دارد تا شاهد “کاشت” عادات خوب انسانی باشد، اما این ویروس به جوالان دادن خود ادامه نخواهد داد، زیرا عشق انسان قدرت بیشتری را برای دور نگه داشتن این ویروس جمع می کند ، زمان همه چیز را به ما می گوید ، زمان همچنین اثبات می کند چه چیزی درست است.

این ویروس به ما یادآوری  کرد که خدایی هست و بشر فقط بشر است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن