سلامت و زیبایی

ایران یکی از بزرگترین مصرف کنندگان بوتاکس و ژل در خاورمیانه است

سلامت نامه – نائب رئیس انجمن جراحان زیبایی و پلاستیک بیان کرد آماری مبنی بر اینکه ایران بیشترین جراحی زیبایی را در دنیا دارد، در دسترس نیست، اما گزارش ها نشان می دهد که کشورمان یکی از بزرگترین مصرف کنندگان بوتاکس و ژل در خاورمیانه است.

بابک نیکومرام بیان کرد که این یک زنگ خطر است. ما  اصلاً نمی توانیم در خصوص نگرش مردم برنامه ریزی کنیم. قیافه ها در حال عوض شدن است و مشخص نیست تا کجا این عوض شدن ها ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه قیافه های از یک طرف قیافه های غیرمتعارف بار می آید، تصریح کرد مقداری به این دلیل است که ضابطه ای نداریم و از سوی دیگر تبلیغات گمراه کننده ممکن است باعث شود همه چیز را سهل و آسان نشان داده شود.

نائب رئیس انجام جراحان زیبایی و پلاستیک اشاره کرد که همه اینها باید ضابطه مند شود و مجلس ما و وزارت بهداشت به عنوان حافظ سلامت می تواند در این موضوع وارد شوند.

تا یک دهه دیگر یک قیافه اصیل هم نمی توانید پیدا کنید

وی تأکید کرد که اگر نتوانیم به راه حل منطقی برسیم، فکر می کنیم تا یک دهه دیگر کل قیافه های ایران ها تغییر کرده و شما یک قیافه اصیل هم نمی توانید پیدا کنید.

نیکومرام همچنین افزود: اینکه ما بخواهیم یک پزشک را وارد سیستم تجارت و مد کنیم، تا حدی کنترل شده باشد و با ظرافیت به آن سمت حرکت شود، و همه دنیا نیز این را شرایط را کنترل کرده اند.

بابک نیکومرام روز سه شنبه در یک نشست خبری که در محل این انجمن برگزار شد، افزود: در بسیاری از کلینیک ها اعمال جراحی زیبایی توسط پزشکانی که جراح زیبایی و پلاستیک نیستند، انجام می شود و با عناوین دیگر تحت پوشش بیمه در سیستم رد می شود.

وی اظهار داشت: همچنین برخی پزشکان به خاطر بیمه و مالیات آمار درست در زمینه اعمال جراحی در زمینه زیبایی و پلاستیک ارائه نمی دهند. به عنوان مثال در عرصه کنونی برخی جراحان عمومی عمل زیبایی بینی انجام می دهند و مشاهده می شود که افراد دچار مشکل در تنفس یا ظاهر می شوند و در واقع جان مردم به خطر می افتد.

همایش جراحان پلاستیک و زیبایی از  ۲۹ مهرماه تا اول آبان در بیمارستان امام خمینی برگزار می شود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن