داخلی

گوشت لاکچری با قیمت یک میلیون تومان هم در بازار ثبت شد

سلامت نامه – گوشت لاکچری که پیش از این نیز در حدود دو سال پیش به اخبار رسانه ها تبدیل شده بود، برای بار دیگر توجه رسانه ها را به خود جلب کرد تا با واکنش های مختلف از سوی مسئولین مواجه شود.

آنگونه که برخی رسانه های داخلی نوشته اند هر چند وقت یکبار صفحات مختلف در فضای مجازی، سیاه بازاری برای فروش اقلام مختلف به قیمت هایی می شوند که ظاهراً نمادهای مختلف که نشان دهنده مجوز نیز هستند، قادر به کنترل آنها نیستند. در این بین، اکنون نوبت گوشی لاکچری رسیده تا با قیمت یک میلیون تومان در فضای مجازی عرض اندام کند.

گوشت به اصلاح لاکچری در واقع همان گوشت ویل است

هر چند که برخی مسئولین گوشت یک میلیون تومانی را نوعی عوام فریبی می دانند، اما برخی منابع نیز بیان کرده اند که گوشت به اصلاح لاکچری در واقع همان گوشت ویل است که ماساژ عضلانی گرفته و با بافت لطیف و ساختاری مناسب عرضه می شود.

منظور از گوشت ویل که این روزها نه تنها در بازار که در فضای رسانه های نیز خوش درخشیده است، گوشتی است که گوساله آن تنها منبع تغذیه اش شیر بوده است.

در حالی که قیمت سر به فلک کشیدۀ گوشت نیز مانند بسیاری از کالاهای اساسی دیگر در سقف قیمت ها ترمز کشیده  اند و کاهش بسیار اندکی داشته اند، به نظر می رسد فروش گوشت یک میلیون تومانی بهانه ای را ملتهب کردن بازار باشد.

واقعیت یا غیر واقعیت، گوشت های لاکچری کیلویی یک میلیون تومان هم مانند گرانی های متعدد دیگری هستند که هر روز در فضای مجازی و غیرمجازی با آن روبرو می شویم، و هیچ مسئولی وظیفه خود را برخورد با عاملان چنین قیمت گذاریهایی نمی داند.

در حالی که خرید گوشت قرمز برزیلی منجمد که از هزاران کیلومتر دورتر به ایران رسیده اند، نیز برای بسیاری از خانواده ها جزء لاکچری ها محسوب می شوند نیاز است تا توجه بیشتری به روشهای قیمت گذاری در بازار مجازی و غیرمجازی شود.

نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن